Tilbaketrekking

Al Shalan Sella Basmati ris fra India trekkes fra markedet etter funn av mineraloljekomponenter (MOSH og MOAH)

Publisert

Basmati risen er importert av Nordic Engros AS, og er solgt via frittstående dagligvarebutikker i hele landet. Produktet har best før-dato 08/2026.

500 kg ble importert av Nordic Engros AS i mai 2024, og solgt videre til frittstående dagligvarebutikker i hele landet.

Importøren ber forbrukere som har kjøpt produktet om å kaste det eller levere det tilbake til butikken der det er kjøpt.

Mineraloljekomponenter (MOSH og MOAH) kan komme inn i næringskjeden gjennom flere veier, som for eksempel miljøforurensning, bruk av smøremidler til maskiner, overføring (migrasjon) fra emballasje som kommer i kontakt med matvarer og lignende.

MOAH kan ha gentoksiske effekter og kan være kreftfremkallende. MOSH er kjent for å samle seg i leveren og lymfesystemet.

Produktnavn
Al Shalan Sella Basmati ris
Virksomhet som trekker tilbake varen
Nordic Engros AS
Produksjonsvirksomhet
Alshalan Company, India
Importør
Importør i EU: All4Trade, Nederland
Best før-dato
Lot-nummer
1311/22/ALT
Opprinnelsesland
India
Vekt/pakningsstørrelse
1 kg
Annen informasjon
Striesekk, merket med røde håndtak og mønster og blå skrift

 

Kontaktinformasjon

Nordic Engros AS : Mohammed Kahtan Abdul Karim, tlf. 413 71 941